Pimser TR

Yaşadığınız ve çalıştığınız yerleri güvende hissettiğiniz alanlara dönüştürmek için; Tüm kurumsal ve bireysel müşterilerimize en iyi markalarla en yüksek kalitede ve en doğru hizmeti vermek için.

PSIM

Fiziksel güvenlik bilgi yönetimi (PSIM), ara katman yazılımı geliştiricileri tarafından oluşturulan bir platform ve uygulamalar sağlayan, birbirine bağlı olmayan birden fazla güvenlik uygulamasını ve cihazını entegre etmek ve onları tek bir kapsamlı kullanıcı arayüzü üzerinden kontrol etmek üzere tasarlanmış bir yazılım türüdür. Mevcut birbirinden tamamen farklı güvenlik cihazlarından ve bilgi sistemlerinden (video, geçiş kontrolü, sensörler, analitik, şebekeler, yapılandırma sistemleri vb.) gelen olayları, personeli durumları proaktif olarak tanımlama ve çözme konusunda güçlendirmek amacıyla, toplar ve aralarında ilişki kurar. PSIM entegrasyonu artan kontrol, gelişmiş durumsal farkındalık ve yönetim raporlaması gibi çok sayıda örgütsel fayda sağlar. Son olarak, bu çözümler kurumların yükselen verimlilik sayesinde maliyetleri düşürmelerine ve artan haber (istihbari bilgi) alma sayesinde güvenliği geliştirmelerine imkan verir.

Komple bir PSIM yazılım sistemi altı temel kabiliyete sahiptir:

 • Toplama: Cihaz yönetiminden bağımsız yazılım birbirinden farklı çok/her sayıda güvenlik cihazından ya da sisteminden veri toplar.
 • Analiz: Sistem gerçek durumları ve önceliklerini belirlemek için verileri, olayları ve uyarıları analiz eder ve aralarında ilişki kurar.
 • Doğrulama: PSIM yazılımı ilgili durum bilgisini, operatörün durumu doğrulayabilmesi için hızlı ve kolayca anlaşılabilir bir formatta sunar.
 • Çözümleme: Sistem durumu çözümlemek için standart işletim prosedürlerini (SOP), en iyi uygulamalara dayalı adım adım yapılacakları belirten talimatları ve bir kurumun politikalarını ve araçları sağlar.
 • Raporlama: PSIM yazılımı uyum raporlaması, eğitim ve potansiyel olarak, derinlemesine araştırmacı analiz için tüm bilgileri ve adımları izler.
 • Denetim İzi: PSIM ayrıca her operatörün sistemle ne şekilde etkileşim sağladığını takip eder, güvenlik sistemlerinde manuel olarak yapılan değişiklikleri izler ve her bir olay için reaksiyon sürelerini hesaplar

 • VMS

  Video yönetim yazılımı veya video yönetim sunucusu olarak da bilinen video yönetim sistemi, güvenlik kamera sisteminin bir parçasıdır ve genel olarak:

 • Kameralardan ve diğer kaynaklardan görüntü/video toplar
 • Bu görüntüyü/videoyu bir depolama cihazına kaydeder / depolar
 • Hem canlı videoyu görüntülemek hem de kaydedilen videoya ulaşmak için bir arayüz sağlar

 • Bir VMS bir ağ (network) video kayıt cihazının ve dijital video kayıt cihazının yazılım bileşeni olabilir, ancak genellikle bir VMS daha karmaşıktır ve paketlenmiş NVR siteminden daha fazla seçenek sunar ve yapabilecekleri daha fazladır.

  Teknolojide yaşanan gelişmelere bağlı olarak, bir VMS ile modern ağ tabanlı güvenlik kameralarında hazır olarak gelen özellikler arasında bir ayrım yapmak gerekir. Pek çok modern ağ kamerası, bir web tarayıcı aracılığıyla ve bir VMS kullanmaksızın doğrudan video kaydedebilme ve tekrar görüntüleme imkanı veren özellikler sunmaktadır. Bununla birlikte, bir kamerada bulunan dahili web arayüzü genellikle o kameraya özeldir ve normal olarak diğer ağ kameraları arasında paylaşımlı bir erişim imkanı vermez.

  Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin

  İletişim

  Diğer Markalar

  MULTIPLE SOLUTIONS

  ONE SUPPLIER ONE COMPANY

  Hakkımızda